Antresola w małym mieszkaniu – jakie wybrać schody?

Antresola w małym mieszkaniu – jakie wybrać schody?

Aranżacja niewielkiego mieszkania to prawdziwe wyzwanie. Ciekawym rozwiązaniem w takim wnętrzu jest antresola, ponieważ zwiększa jego przestrzeń użytkową. A jeżeli antresola, to również schody. Jakie konstrukcje schodowe sprawdzą się najlepiej w małym mieszkaniu z antresolą?

Antresola – wygodne rozwiązanie do każdego mieszkania

Antresola to bardzo wygodne rozwiązanie do mieszkania. Sprawdzi się doskonale w mieszkaniach o mniejszym metrażu, albo tych wysokich. Jest to najlepszy sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej mieszkania. Antresola posłużyć może jako sypialnia, miejsce do zabawy dzieci, albo miejsce do codziennej pracy. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie mając na uwadze praktyczne względy. Z drugiej jednak strony antresola wpływa też na sam wygląd mieszkania, dodaje mu uroku i oryginalności. Mieszkanie z antresolą prezentuje się niezwykle designersko, a jeżeli dodamy do tego nowoczesną aranżację, mamy gwarancję, że nasze lokum będzie niepowtarzalne.

Jakie schody będą najlepsze do antresoli?

Nieodłącznym elementem każdej antresoli są oczywiście schody. I tutaj wybór schodów uzależniony będzie nie tylko od czyjegoś gustu, ale też od ilości miejsca jakie możemy na te schody przeznaczyć. Bardzo częstym rozwiązaniem stosowanym przy antresoli są schody kręcone. Taka konstrukcja sprawdza się doskonale tam, gdzie brakuje tej przestrzeni i schody muszą mocno piąć się w górę. Spiralne schody zajmą więc zdecydowanie mniejszą powierzchnię. Można je wykonać z rozmaitych materiałów – wszystko zależy od aranżacji wnętrza. W tych nowoczesnych świetnie sprawdzą się schody wykonane z połączenia szkła i metalu. Z kolei urządzając mieszkanie w stylu klasycznym będą tam z pewnością pasować schody drewniane. Sporo mieszkań urządza się współcześnie w stylu industrialnym. Do takiego mieszkania najlepiej wstawić schody metalowe, które można później na przykład pomalować, dobierając barwę do wystroju pomieszczenia. Rozwiązań jest naprawdę wiele. Jeżeli w mieszkaniu mamy możliwość ustawienia schodów klasycznych prowadzących do antresoli, a zależy nam na czymś oryginalnym, to idealną propozycją są schody półkowe. Każdy stopień to zupełnie osobna konstrukcja zamontowana na ścianie. Prezentują się naprawdę rewelacyjnie, dodadzą wnętrzu nowoczesności i klasy. W połączeniu z antresolą utworzą zgrany, nowoczesny i stylowy duet. Aby dobrać optymalne rozwiązanie do swojego mieszkania, najlepiej skonsultować decyzję z fachowcami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu dobrze doradzą. Sztuką jest bowiem dobranie schodów, które będą perfekcyjnie współgrać z całym wystrojem mieszkania, a jednocześnie będą po prostu solidne, bezpieczne i wygodne. Decydując się na mieszkanie z antresolą musisz pamiętać o wygospodarowaniu miejsca na schody. Wiele konstrukcji schodowych zaprojektować można w taki sposób, aby miejsce pod nimi można było później swobodnie zagospodarować, co również jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Daje to bowiem możliwość optymalnego wykorzystania całej powierzchni mieszkania.

Nie tylko styl. Jakość i wygoda są równie ważne

Schody to element mieszkania, który służy przez wiele lat. Decydując się na daną konstrukcję należy brać pod uwagę nie tylko ich wygląd i styl, ale przede wszystkim jakość wykonania, wygodę oraz bezpieczeństwo codziennego użytkowania. Konstrukcja schodów powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów, aby posłużyły nam przez długi czas. W końcu chodząc po nich każdego dnia, narażone są na wiele uszkodzeń i po prostu się zużywają. Kwestia druga to oczywiście komfort użytkowania. Jeżeli czujesz się bezpieczniej korzystając ze schodów z poręczami – zdecyduj się właśnie na takie. Nie lubisz stromych schodów kręconych, wybierz te bardziej w poziomie. Pomysłów i możliwości jest mnóstwo. Najważniejsze to wybór takich schodów, które połączą w sobie to co najważniejsze – pasować będą do wystroju pomieszczenia, wykonane zostaną solidnie z dobrych materiałów i zagwarantują wygodę codziennego użytkowania.

Napisz do nas